Orzeszki ziemne - właściwości odżywcze orzechów

19 Październik, 2022Michał Pelc

Orzeszki arachidowe, potocznie określane jako ziemne czy też fistaszki, to bogate źródło białka, a przy tym naturalny afrodyzjak. Świetnie smakują w nieprzetworzonej postaci, a jeszcze lepiej w formie masła orzechowego. Po raz pierwszy pojawiły się w Brazylii, jednak szybko stały się znane na całym świecie. Mało kto wie, że fistaszki w rzeczywistości wcale nie są orzechami, a roślinami strączkowymi. Posiadają one nie tylko wyśmienity smak, ale także szereg właściwości odżywczych. Orzechy ziemne i produkty otrzymane na ich bazie najlepiej kupować ze sprawdzonego źródła. Polecanym miejscem jest sklep ekologiczny ekogram.pl, w którym można kupić bio-orzechy-ziemne prażone,a także surowe, łuskane.

Surowe czy prażone - jakie orzechy wybrać?

Warto pamiętać, że orzechy ziemne i otrzymane z nich przetwory są źródłem substancji cennych dla zdrowia, ale tylko wtedy, jeśli nie zawierają sztucznych dodatków, oleju palmowego i białego cukru. Jeśli zamierzamy kupić dobre masło orzechowe, dobrze jest wcześniej upewnić się czy powstało ono z surowych czy z prażonych orzechów. Te pierwsze nie zostały poddane obróbce termicznej i posiadają mniejsze właściwości alergizujące niż prażone orzeszki. Z drugiej strony, Orzechy Ziemne Łuskane prażone również mają swoje zalety. Są źródłem łatwo przyswajalnego białka, zdrowych, wielonienasyconych tłuszczów, a także witamin, zwłaszcza B3. Jest to idealna propozycja dla wszystkich tych osób, które żyją w ciągłym pośpiechu i stresie, a jednocześnie zależy im na utrzymaniu dobrego samopoczucia i dbałości o sylwetkę.

Fistaszki: dla sportowca i dla naukowca

BIO Orzechy ziemne prażone, zarówno naturalne, jak i prażone, a także otrzymane z nich masło orzechowe to pokarmy zalecane sportowcom i wszystkim tym ludziom, którzy regularnie trenują. Zawarte w nich proteiny stanowią budulec dla kości, a także sprzyjają budowaniu masy mięśniowej. Fistaszki powinny znaleźć się także w menu osób, które na co dzień intensywnie pracują umysłowo, ponieważ witamina B3, magnez, a także kwasy tłuszczowe zawarte w tych orzechach korzystanie wpływają na funkcjonowanie mózgu oraz układu nerwowego.

Masło orzechowe vs. dieta - jak to działa?

Wbrew pozorom, ekologiczne orzechy ziemne surowe są jak najbardziej dozwolone w diecie odchudzającej. Po pierwszą, są sycące, dzięki czemu po ich zjedzeniu przeważnie nie mamy już potrzeby sięgać po dodatkowe przekąski. Pozytywnie wpływają też na metabolizm, ponieważ zawarty w nich tłuszcz nie odkłada się w organizmie, za to jest szybko spalany. Poza tym fistaszki posiadają też dużo błonnika, który istotnie wpływa na prawidłową pracę przewodu pokarmowego. Trzeba tylko pamiętać, aby pogryźć je jak najdokładniej, ponieważ wtedy najlepiej się przyswajają.

Dla zdrowia i dla urody

Cynk oraz witamina E (“witamina młodości”) zawarte w bio orzechach ziemnych posiadają właściwości antyoksydacyjne, a dzięki temu przeciwdziałają starzeniu, a także pozytywnie wpływają na kondycję skóry, włosów i paznokci.

Zaufane miejsce na zakupy

Jeśli już robić orzechowe zakupy to najlepiej w sprawdzonym sklepie eko, w którym mamy pewność otrzymania, nieprzetworzonych surowców, a także naturalnych produktów o sprawdzonym składzie. Polecanym adresem jest sklep internetowy ekogram.pl, który jest jednocześnie producentem zdrowej żywności.

Więcej wpisów

19 Październik, 2022
19 Październik, 2022

Komentarze (0)

Brak komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszą komentującą osobą!

Zostaw komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją