Test świeżych BIO produktów w marketach

17 Styczeń, 2019Michał Pelc

Jeżeli zastanawiasz się, gdzie jest największy wybór świeżych ekologicznych warzyw i owców? To ten wpis jest dla Ciebie.

Odwiedzam sieci takie jak: LIDL, BIEDRONKA, CARREFOUR, AUCHAN. Specjalnie nie wspominam o sklepach specjalistycznych oraz targowiskach, ponieważ nie mają ogólnopolskiego zasięgu.

Gdzie najlepiej kupować ekologiczne warzywa i owoce?

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jest to bardzo trudny biznes. Wiem to, ponieważ sam próbowałem sprzedawać świeże ekologiczne warzywa i owoce w naszych sklepach w Krakowie.

Ekologiczne warzywa i owoce psują się błyskawicznie. Niektóre wytrzymują dosłownie parę dni. Dodatkowo zapotrzebowanie Klientów jest dość nieprzewidywalne. W jednym tygodniu wszyscy pytają np o BIO Buraki. Po dostawie znika wszystko w parę godzin. W następnym tygodniu zamawiam więcej, nikt nie kupuje - całość się psuje. Za to wszyscy kupują i pytają o BIO Cukinię. No to w kolejnym tygodniu kupujemy więcej BIO Cukinii. Jak się pewnie już domyślacie, w następnym tygodniu prawie nikt o nią już nie pyta.

Z tego powodu podziwiam duże sieci handlowe za to, że zainteresowały się tym tematem.

Zobacz film z wizyty w marketach

LIDL - ekologiczne warzywa i owoce

Lidl mnie bardzo pozytywnie zaskoczył. Był duży wybór, aż 16 ekologicznych produktów. Sklep był prawdopodobnie świeżo po dostawie. Półki były pełne, a produkty wyglądały na świeże. Głównie były tam warzywa. Jak na moje potrzeby, było tam praktyczne wszystko co potrzebuję. Taka solidna baza do gotowania. Znajdziecie tam produkty również z polskiego gospodarstwa.

W Lidlu znajdziesz takie produkty: BIO Pomidory kiściowe, BIO Pomidory truskawkowy, BIO Marchewka, BIO Buraki, BIO Cukinia, BIO Bakłażan, BIO Ziemniaki, BIO Cebula, BIO Ogórki, BIO Papryka, BIO Topinambur, BIO Awokado, BIO Pomarańcze, BIO Cytryny, BIO Banany.

BIEDRONKA - ekologiczne warzywa i owoce

W Biedronce znalazłem 10 ekologicznych warzyw i owoców. Połowa z tego to warzywa. Wybór był mniejszy nż w Lidlu. Produkty wyglądały delikatnie gorzej. Nie spodobało mi się to, jak były popakowane. Większość była pakowana pojedynczo, każdy w folię. Nawet papryka po jednej sztuce, była w folii. Niestety nie znalazłem tam produktów z polskich gospodarstw, np marchewka była z Holandii.

W Biedronce znajdziesz takie produkty: BIO Jabłka, BIO Mandarynki, BIO Pomarańcze, BIO Cytryny, BIO Ogórki, BIO Cukinia, BIO Awokado, BIO Kiwi

CARREFOUR - ekologiczne warzywa i owoce

W Carrefour było 10 świeżych ekologicznych produktów. Jestem delikatnie rozczarowany tym wynikiem. Carrefour to prywatnie mój ulubiony sklep. Uważam, że mają bardzo dobre produty i duży wybór. Prawdopodobnie w dniu testu byli akurat przed dostawą. Kupuję tam np BIO Banany, BIO Cebule i parę innych ekologicznych produktów, których w dniu testu nie mogłem znaleść. Dużo produktów było z Farmy Świętokrzyskiej, polskiego gospodarstwa ekologicznego. To duży plus. Część produktów była na specjalnej EKO półce. Jednak nie wszystkie, co może być mylące. Mimo wszystko, bardzo podobają mi się zmiany, które wprowadzają. Tak trzymać!

W Carrefour znajdziesz takie produkty: BIO Imbir, BIO Awokado, BIO Cukinia, BIO Ziemniaki, BIO Jabłka, BIO Marchewka, BIO Włoszczyzna, BIO Pomarańcze, BIO Bakłażan, BIO Ogórki.

AUCHAN - ekologiczne warzywa i owoce

W Auchan był naprawdę duży wybór, aż 19 ekologicznych produktów. Na samym początku się przestraszyłem, że nie mają w ogóle nic ekologicznego. Jednak w końcu trafiłem na regał, na którym były wszystkie produkty razem. Było ich całkiem sporo! Nie wyglądały tak świeżo jak Lidlu, ale nie było źle. Na duży plus zasługuje to, że jako jedyni mieli produkty z dwóch polskich gospodarstw ekologicznych.

W Auchan znajdziesz takie produkty: BIO Cebula, BIO Cebula szalotka, BIO Bataty, BIO Kurkuma korzeń, BIO Ogórek, BIO Cebula, BIO Seler, BIO Marchewka, BIO Włoszczyzna, BIO Papryka, BIO Papryka mix kolorów, BIO Pomidory, BIO Awokado, BIO Pomarańcze, BIO Cytryna, BIO Kiwi, BIO Mandarynki, BIO Sałata, BIO Brokuły.

Gdzie jest największy wybór ekologicznych warzyw i owoców?

Nie chcę tworzyć żadnego rankingu sklepów. Nie o to mi chodziło tworząc ten materiał. Chciałem Wam tylko pokazać jak wygląda sytuacja na rynku. Zresztą nawet jeżeli w Auchan jest największy wybór to nic nie znaczy, jeżeli nie mają akurat Twojego ulubionego warzywa albo owoca :)

Oceńcie sami!

Więcej wpisów

Komentarze (0)

Brak komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszą komentującą osobą!

Zostaw komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją