Producent private label żywności ekologicznej

11 Lipiec, 2019Michał Pelc

Private label - co to właściwie jest? 

Private label to po polsku marka własna. Historia marek własnych jest ściśle związana z dużymi sieciami handlowymi. To właśnie supermarkety spożywcze pierwsze wpadły na pomysł stworzenia własnych marek dla najpopularniejszych produktów w swoich sklepach. 

Sieć handlowa zleca produkcję np makaronu firmie zewnętrznej, a ta wytwarza ten produkt w opakowaniu z logo tej sieci. Tak najprościej można wytłumaczyć czym jest marka własna. 

Produkty private label 

Kiedyś marki własne kojarzyły się z najtańszymi produktami, zazwyczaj kiepskiej jakości. Dziś sytuacja wygląda całkiem inaczej. Rynek bardzo się rozwinął i marki własne przeszły transformację razem z nimi. Pod marką własną bardzo często są oferowane produkty premium z bardzo ciekawym brandingiem. 

Produkcja kontraktowa - producent private label

Wiecie już czym są marki własne sieci handlowych, jednak produkcja private label ma jeszcze drugie oblicze. 

Jeżeli masz pomysł na nowy biznes i chcesz stworzyć swój własny produkt. Wcale nie musisz inwestować masy środków w budowę własnej fabryki. Możesz pozostać elastyczny i niezależny od zmieniającej się technologii, a zaoszczędzone w ten sposób środki przeznaczyć np na marketing i budowanie sieci dystrybucji. To coraz bardziej popularny model biznesu na całym świecie.

Private label - jak zacząć? 

Wystarczy, że masz pomysł na produkt, producent private label zajmie się resztą. Produkcja kontraktowa jest bardzo popularna w branży spożywczej, kosmetycznej, suplementów diety oraz leków. 

Producenci private label świadczą usługi produkcji kontraktowej również dla mniejszych firm oraz startup-ów. Private label jest również coraz bardziej popularne w przypadku sprzedaży e-commerce, np na amazon. Sprzedawcy aby odróżnić się od konkurencji wypuszczają produkty pod własna marka. 

Private label w Polsce

Statystyki PLMA (The Private Label Manufacturers Association – Stowarzyszenie Producentów Marek Własnych) pokazują, że udział marek własnych w sprzedaży w sieciach handlowych stale rośnie i wielu europejskich krajach przekracza już 30%.

Private label żywności ekologicznej

Wielu producentów żywności ekologicznej stale rozszerza portfolio produktów, aby móc kompleksowo zaopatrzyć swoich klientów. Maszyny mają zazwyczaj dużą wydajność i wielu producentów nie potrafi wykorzystać nawet w części ich wydajności. Maszyny zarabiają na siebie tylko gdy pracują, dlatego wielu producentów decyduje się na zlecenie produkcji kontraktowe swoich nowych ekologicznych produktów. Jest to bardzo popularne i cenione rozwiązanie w branży żywności ekologicznej. 

Produkcja kontraktowa w przetwórni ekologicznej

Specjalizujemy się w produkcji past orzechowych (masło orzechowe) oraz masła klarowanego (masło ghee). Od lat rozwijamy kategorię past orzechowych oraz słodkich kremów. Nasz najnowszy produktu zdobył złoty medal na najważniejszych Polskich targach ekologicznych - Natura Food w Łodzi. 

Produkcja kontraktowa masła orzechowego

masło orzechowe producent private label

Oferujemy kompleksową usługę produkcji kontraktowej masła orzechowego pod marką klienta (private label). Mamy sprawdzoną, dopracowywaną przez lata własną technologię produkcji maseł orzechowych. Współpracujemy z dostawcami orzechów w całego świata, hutami szkła, producentami plastikowych opakowań, wieczek (nakrętek) oraz drukarniami etykiet. Druk mniejszych serii etykiet realizujemy u siebie bez dodatkowych kosztów przygotowania do druku. Stworzymy Twoje masło orzechowe od A do Z. 

Produkcja kontraktowa masła klarowanego ghee

masło klarowane ghee marka własna private label

Oferujemy kompleksową usługę produkcji kontraktowej masła klarowanego ghee pod marką klienta (private label). Mamy sprawdzoną, dopracowywaną przez lata własną techonogię produkcji masła klarowanego ghee. Współpracujemy z rolnikami, którzy wypasają krowy na Podkarpackich łąkach. Z ekologicznego mleka, powstaje ekologiczne masło, które następnie klarujemy aby otrzymać 99.99% tłuszcz mleczny, który znakomicie nadaje się do smażenia. 

Stworzymy Twoje masło ghee od A do Z. 

Kontakt

michał pelc

privatelabel@ekogram.plWięcej wpisów

Komentarze (0)

Brak komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszą komentującą osobą!

Zostaw komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją