Brazylijskie naleśniki z tapioki

02 Maj, 2020Michał Pelc

Brazylijskie naleśniki to jednoskładnikowy i szybki przepis na przepyszne bezglutenowe naleśniki. Możesz je przygotować tak jak lubisz: na słodko, wytrawnie, a nawet ostro. Przepis wydaje się bardzo łatwy, jednak mi nie wyszedł za pierwszym razem. Dlatego przygotowałem dla Was parę wskazówek, które pomogą Wam delektować się tymi naleśnikami już za pierwszym razem.

Zobacz filmik z przepisem na brazylijskie naleśniki

Jak przygotować brazylijskie naleśniki? 

  • Nasyp 120g tapioki do dużej miski. Warto wybrać dużo większy rozmiar, ponieważ w trakcie ugniatania ciasta trochę się pyli. Przygotuj 70g zimnej wody i dodawaj ją małymi partiami do ciasta. To bardzo ważne, żeby nie dodawać od razu całej wody. Tapiokę musimy nawodnić (zwilżyć) i aby cała tapioka równomiernie się nawodniła należy dodawać małą partię wody, rozbić palcami dokładnie wszystkie grudki i dopiero dodawać kolejną partię wody. Ja robię to na 5 razy i jest ok. 
  • Na drugą miseczkę nałóż sitko, najlepiej ze średniej wielkości dziurkami (na drobnym sitku też można, ale jest to dość pracochłonne) i przecieraj przez nie ciasto ugniatając je łyżką przez sitko. Wyjdą z tego takie drobne wiórki podobne do wiórek kokosa. 
  • Dla ułatwienia zrobienia naleśników za pierwszym razem, podziel sobie ciasto na 4 równe porcje (na 4 naleśniki) to idealna proporcja dla średniej patelni około 18cm średnicy. Rozgrzej patelnię do średniej temperatury (lepiej mniej, niż za bardzo). Nie używamy tłuszczu! Nasyp porcję ciasta na środek patelni i potrząsaj patelnią, aby ciasto wypełniło całą patelnię. Na przygotowanie ładnego naleśnika masz około 30 sekund, potem ciasto się sklei. Przy rancie patelni ciasto będzie cieńsze i należy je delikatnie pozagniatać w stronę środka, a na koniec cały placek wygładzić i delikatnie ubić. Po 30 sekundach obracamy naleśnik i pieczemy 30-60 sekund z drugiej strony. 
  • Nakładamy swoje ulubione dodatki jak do normalnych naleśników. 

Przepis na brazylijskie naleśniki

nalewam wodyugniatam ciastociasto przez sitkogotowe ciasto wiórkismażę naleśnikiobracam naleśnikibrazylijskie naleśniki

brazylijskie naleśniki

Więcej wpisów

Komentarze (0)

Brak komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszą komentującą osobą!

Zostaw komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją