Sklep zero waste

Zero waste sklep

Zero waste to idea bardzo mi bliska. Żyjemy coraz szybciej, coraz wygodniej, a to wszystko kosztem ilości generowanych śmieci. Plastikowe woreczki i reklamówki są nam wciskane przy każdej możliwej okazji.

Dla producenta żywości ekologicznej to spore wyzwanie. W coś musimy pakować nasze produkty, aby zachowały świeżość. Źle się czułem przez ostatnie lata, pakując nasze produkty w opakowania zamykane plastikowe opakowania typu doypack. Długo szukałem odpowiedniego rozwiązania. 

Ktoś może powiedzieć, że ta droga jest przecież taka prosta. Pakujcie wszystko w papier i sprawa załatwiona!!

Moim zdaniem w większości przypadków, to najzwyczajniejsze mydlenie oczu. Produkty pakowane w papier, zazwyczaj są pakowane w papier pokryty od środka folią. Z zewnątrz wygląda super, eko, jednak w praktyce to jeszcze gorsze rozwiązanie od plastikowego opakowania. 

Tutaj przy okazji muszę zaznaczyć, że nie możemy używać opakowań wyłącznie z papieru. Nie zapewniają one wystarczającej barierowości i nie chronią wystarczająco większości produktów. Dodatkowo kompletnie nie sprawdzają się dla delikatnie wilgotnych produktów jak np suszone owoce, które przemoczyłby takie opakowanie. 

Co tu zrobić w takim razie? 

Jedyne rozwiązanie jakie moim zdaniem sprawdza się, to szklany słoik. 

Produkty w słoikach

kakao zero waste w słoiku

Zero waste Kraków

Zapraszam do naszych sklepów firmowych w Krakowie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.