Poznaj historię ekogram

Zobacz jak wyglądało ostatnie 14 lat naszej przygody z certyfikowaną żywnością ekologiczną. Przez ten czas zbudowaliśmy zgrany 15 -osobowy zespół specjalistów i pasjonatów odpowiadających za każdy etap powstawania naszych produktów.

Michał Pelc

I am the founder and owner of the ekogram - the real food. The idea for a company dealing in the sale and production of organic food was born in my head quite suddenly and unexpectedly. At that time, I did not think that I would be able to develop a business that would become my way of life. I put everything on one card and in retrospect I can say that it was worth it! I think that the ecogram has contributed to the development of nutritional awareness in Poland, and our offer meets the needs of the modern consumer.

See how it all started!

ekogram żywność ekologiczna
 • 2023
  Michał Pelc studia rolnictwo ekologiczne
  Unowocześniamy linię do rozlewania produktów w butelki (BIO Sos sojowy tamari, oleje ekologiczne). Produkcja własnych nakrętek znacznie polepsza ich jakość i eliminuje problemy mogące pojawić się przy wielokrotnym zamykaniu i otwieraniu butelki. Bronię pracy dyplomowej: Rynek produktów ekologicznych w Polsce i uzyskuję uprawnienia rolnicze.
 • 2022
  targi Barcelona trendy na rynku ekologicznym
  Sprawdzamy trendy na THE ORGANIC MARKET & TRENDS w Barcelonie.W zeszłym roku odświeżyliśmy wnętrze sklepu, teraz czas na elewację i nową witrynę. Niedługo kolejne zmiany w sklepie w Krakowie. Rozwijamy ofertę produkcji “private label” dla zagranicznych marek ekologicznych. Nasze produkty trafiają na Bliski Wschód, do wielu krajów Europy Zachodniej oraz Skandynawii. Rozpoczynam studia podyplomowe na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie na kierunku: Rolnictwo ekologiczne, produkty tradycyjne i regionalne - produkcja i certyfikacja
 • 2021
  ekogram branding nakrętki do słoików
  Rok zaczynamy od automatyzacji procesu rozlewania masła w słoiki. Do tej pory był to proces pół automatyczny. Przy okazji instalacji nowej linii produkcyjnej ograniczamy alergeny w naszym zakładzie. Wycofujemy z oferty produkty zawierające gluten takie jak: bulgur, mąka orkiszowa, płatki orkiszowe oraz kamut.Mamy wreszcie własne nakrętki do słoików. Pod koniec roku odświeżamy wnętrze naszego sklepu w Krakowie i rozpoczynamy sprzedaż ekologicznych mrożonek. W 12 urodziny EKOGRAM premierę ma PEANUT ISLAND.
 • 2020
  ekogram prażarka do orzechów
  Wystawiamy się razem z znajomymi na własnym stoisku BIOFACH. Spełnia się moje największe marzenie od lat. Uruchamiamy własne prażenie orzechów, aby mieć jeszcze większą kontrolę nad produkcją naszego masła orzechowego. Dokładnie w 11 urodziny EKOGRAM przyjeżdża do nas specjalny piec z Turcji.
 • 2019
  produkty ekogram dostępne w carrefour
  Nasze produkty pojawiają się w sklepach Carrefour. Kolejny raz wystawiamy się na BIOFACH w Norymberdze.
 • 2018
  produkty ekogram dostępne w Rossmann
  Pierwszy raz wystawiamy nasze produkty na zagranicznych targach - BIOFACH. Nawiązujemy współpracę z Rossmann Polska i zwiększamy dostępność naszego asortymentu. Wypuszczamy pierwsze produkty sypkie w słoikach.Na targach NATURA FOOD w Łodzi zgłaszamy do konkursu nasz kolejny produkt i drugi rok z rzędu zdobywamy ZŁOTY MEDAL w kategorii “produkt ekologiczny”. Przenosimy przetwórnię do nowoczesnego zakładu w Jodłówce.
 • 2017
  Pracujemy nad odświeżeniem designu opakowań. Na targach NATURA FOOD w Łodzi prezentujemy nowy branding. Pierwszy raz zgłaszamy produkt do konkursu i nasze BIO Racuchy kasztanowe zdobywają ZŁOTY MEDAL w kategorii “produkt ekologiczny’. Postanawiam też zostać youtuberem 🙂 i zakładam kanał na YouTube, gdzie prezentuję produkty z naszej oferty i pokazuję, że każdy może eksperymentować w kuchni.
 • 2016
  ekogram Kraków - sklep plac na stawach 10
  Przenosimy nasz sklep firmowy w Krakowie na Plac Na Stawach 10 na Salwatorze, który możecie odwiedzać do tej pory.
 • 2015
  Powstają nasze pierwsze własne opakowania ze słynnym zielonym lasem. Zamawiam pierwsze regały paletowe do naszego magazynu. Wystawiamy się na pierwszych targach - NATURA FOOD w Łodzi.
 • 2014
  ekogram urodziny sklepu
  W rok 2014 weszliśmy z przytupem i remontujemy halę produkcyjną w Brzesku pod Krakowem. Tutaj powstanie nasza pierwsza przetwórnia do produkcji maseł orzechowych. Pierwszy raz jedziemy na BIOFACH - najważniejsze targi żywności ekologicznej w Europie. Kupujemy automatyczną maszynę do konfekcjonowania produktów w opakowania doypack. Organizujemy pierwsze oficjalne urodziny sklepu i w 24h zasypujecie nas prawie tysiącem zamówień! Rozpoczynamy produkcję masła z orzechów ziemnych bez żadnych dodatków. Jest to pierwszy taki produkt na polskim rynku.
 • 2013
  ekogram - sklep nowowiejska
  To bardzo ważny rok, ponieważ postanawiam certyfikować mój mini zakład i skupić się na sprzedaży żywności ekologicznej. Pojawia się też nasz pierwszy paleciak 🙂 Realizujemy również pierwsze większe zamówienie eksportowe. Poza produktami sypkimi, wprowadzamy do oferty także produkty płynne: BIO Syrop z agawy i BIO Olej kokosowy. Znowu w naszym mikro zakładzie robi się ciasno. Wynajmujemy więc dodatkowy magazyn 35 m2. W tym samym czasie startujemy z remontem sklepu firmowego w Krakowie przy ul. Nowowiejskiej 31B. Pracujemy też nad naszą pierwszą autorską recepturą na masło orzechowe.
 • 2012
  ekogram wiarusa zielonki
  Zatrudniam swojego pierwszego pracownika - Pawła, który przygotowuje paczki do wysyłki, a ja mogę się skupić na obsłudze Klienta. Mam już na tyle dużo towaru, że w pokoju robi się ciasno. Postanawiam zlikwidować łóżko i zamienić je na dmuchany materac, który rano zwijam i dzięki temu robi się dodatkowe miejsce na paczki. Chwilę później jest już na tyle ciasno, że towar nie mieści się nawet w kuchni.
 • 2011
  ekogram żelazna 19 Kraków
  W mojej ofercie pojawiają się kolejne artykuły: Psyllium, olej kokosowy, młody jęczmień, owoce jojoba, spirulina i chlorella. Sprzedaż się rozwija, a ja wreszcie mogę pozwolić sobie na wynajęcie małego lokalu w starej kamienicy. Żelazna 1 w Krakowie to miejsce, w którym spędzałem większość swojego czasu. Tu poznałem wielu z Was i tu godzinami rozmawialiśmy o zdrowym jedzeniu.
 • 2010
  historia firmy zdjęcie laptop
  Sprzedaż powoli się rozwija, stać mnie już na zakup drukarki, aby nie musieć wypisywać druczków na pocztę ręcznie. Regał, na którym kiedyś ustawiałem książki, jest już w połowie wypełniony zdrowymi produktami do sprzedaży na allegro. Pracuję nad pierwszym własnym sklepem internetowym. www.drpelc.pl
 • 2009
  historia firmy 2009 USA
  Za czasów bycia beztroskim studentem, zdecydowałem się wyjechać na wymianę do USA, aby uczestniczyć w programie Work & Travel. Podjąłem się pracy w jednym z marketów spożywczych amerykańskiej sieci ACME Markets. Przydzielono mnie do działu warzyw i owoców. Do moich obowiązków należało wykładanie towaru na półki i przygotowywanie paczkowanych produktów np. ćwiartek arubza lub kolb kurkurydzy.
ekogram żywność ekologiczna