Świętujemy 13 urodziny ekogram.pl 🥳 -20% na wszystkie produkty 🎁 Twój kod rabatowy: 13urodziny. Start: 12:00 - 4 grudnia, koniec: 23:59 - 6 grudnia. Więcej informacji na stronie głównej.

Nie kupuj mielonego siemienia lnianego!!

19 Październik 2022 Michał Pelc

Temat mielonego siemienia lnianego i oleju lnianego przewija się w naszych sklepach co najmniej raz dziennie. Jest to temat, który jak widać bardzo Was interesuje i bardzo się z tego powodu cieszę.

Czy dostanę u was mielone siemię lniane?

Nie mamy w ofercie mielonego siemienia lnianego, ponieważ bardzo szybko się utlenia. Tak naprawdę zanim dojedzie do sklepu, to już traci większość swoich właściwości.

Najlepsze rozwiązanie to mielić siemię lniane - samemu. To naprawdę nic trudnego. Już wszystko tłumaczę.

 

BIO Siemię Lniane - Ekologiczne - 500g

Siemię lniane mielone czy w całości?

Jeżeli rzeczywiście regularnie używasz siemię, najlepszym rozwiązaniem będzie osobny młynek do kawy, w którym będziesz mielić tylko ziarna (np siemię, ostropest czy mak). Nie jest to duży wydatek (60-150zł). Jest to najwygodniejsze rozwiązanie, w dosłownie 30 sekund otrzymasz porcję świeżo mielonych ziaren.

Jak zmielić siemię lniane w młynku do kawy?

1. Wsyp siemię lniane do młynka (najlepiej dokładnie tyle ile akurat potrzebujesz)

siemię lniane mielone w młynku do kawy

2. Mielimy krótkimi seriami po parę sekund, żeby nie nagrzać siemienia. W razie potrzeby możesz wymieszać zmielone siemię łyżeczką między seriami.

siemię lniane zmielone w młynku do kawy

3. Po około 30 sekundach masz gotowe świeżo mielone siemię lniane.

siemię lniane mielone w młynku do kawy

Ważne żeby wybrać młynek z ostrzem. Młynki żarnowe nie sprawdzają się, bardzo szybko się zapychają i ciężko się je czyści.

Jeżeli jesteś początkującym amatorem siemienia i jeszcze nie wiesz czy jest to produkt dla Ciebie. Szkoda od razu inwestować w młynek. Są lepsze rozwiązania dla okazjonalnych użytkowników.

Polecam Ci chwilę zabawy z moździerzem. Wymaga co prawda chwilę więcej uwagi niż młynek, ale też sprawdza się znakomicie. Jeżeli nie masz moździerza i nie możesz go pożyczyć od Mamy lub Babci, nic się nie przejmuj. Do pierwszych prób wystarczy Ci szklanka z plaskim dnem i miseczka o podobnym kształcie. Nie raz używałem tego zestawu jako moździerz :)

Jak zmielić siemię lniane w moździerzu?

1. Wsyp siemię lniane do młynka (najlepiej dokładnie tyle ile akurat potrzebujemy)

2. Ucieraj moździerzem wykonując ruchy po okręgu

3. Po paru minutach ucierania otrzymasz świeżo mielone siemię lniane

siemię lniane mielone w moździerzu

Czy dostanę u was olej lniany?

Niestety nie i bardzo nad tym ubolewam. Aktualnie jest to dla nas zbyt duże wyzwanie logistyczne, aby zawsze był u nas dostępny świeży olej. Mam nadzieję, że niedługo będziemy mieć tylu klientów na olej, że będziemy go mogli tłoczyć dla Was raz w tygodniu i zawsze będzie świeży w naszych sklepach. Aktualnie polecam Wam znaleźć jakaś małą tłocznię która dostarczy Wam świeżo tłoczony olej lniany.

Zobacz również inne wpisy:

Olej kokosowy nierafinowany i rafinowany - w kuchni i w kosmetyce?

Jakie tłuszcze najlepiej wybierać?

Canihua - co to takiego?

Więcej wpisów

Komentarze (0)

Brak komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszą komentującą osobą!

Zostaw komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją