Mąka kokosowa

30 Kwiecień, 2019Michał Pelc

Stanowi świetny zamiennik tradycyjnej, pszennej mąki - w dodatku jest zdrowa i nadaje potrawom wyjątkowego smaku - mąka kokosowa, to o niej mowa. Jest to w pełni naturalny produkt, który znajduje szerokie zastosowanie w kuchni. To także doskonałe rozwiązanie dla osób, których organizm nie toleruje glutenu, a dodatkowo zawiera błonnik i białko. Jakie jeszcze właściwości ma mąka kokosowa i w jakiej jest cenie? Gdzie najlepiej ją kupić, by mieć pewność, że wybrany produkt jest pełnowartościowy? Przekonaj się!

Czym właściwie jest mąka kokosowa i jaka jest jej cena?

Mąka kokosowa powstaje z miąższu kokosa - warto wiedzieć, że jest ona produktem ubocznym produkcji mleka oraz oleju kokosowego. Ma charakterystyczny posmak kokosa oraz delikatny, kokosowy zapach. Mąka z orzecha kokosowego może różnić się nieco konsystencją - można spotkać mąkę bardzo drobną, sypką, a także grubszą z wyczuwalnymi ziarnami - zależy to od stopnia zmielenia.

Mąka kokosowa to dobroczynne właściwości i szerokie zastosowanie, ale warto wiedzieć, że mąka kokosowa to także doskonała cena. Jeszcze niedawno, kiedy produkt ten był dostępny tylko w wybranych sklepach, jego cena była wysoka. Teraz, niemal każdy może pozwolić sobie na wybór wartościowego produktu, który uzupełni zdrową dietę. Za 500g mąki kokosowej można zapłacić już od 10 zł i to w wartych zaufania sklepach. A jakie są to sklepy? Gdzie najlepiej kupić mąką kokosową?

Mąka kokosowa - gdzie kupić pełnowartościowy produkt?

Jeśli chcesz, aby mąka kokosowa miała optymalną jakość, miejscem, gdzie warto ją kupić  jest sklep z ekologiczną żywnością. Dostaniesz w nim eko mąkę, która wyróżnia się optymalną czystością. Sprawdź ofertę sklepu internetowego Ekogram, gdzie możesz kupić produkt w 100% bio - certyfikowany, pochodzący z Filipin - jednego z największych na świecie eksporterów kokosa i wytwarzanych z niego produktów. Dodatkowo, nasza mąka kokosowa dostępna jest w konkurencyjnej cenie! A jakie ekologiczna mąka kokosowa ma właściwości?

Poznaj właściwości mąki kokosowej

Dzięki temu, że mąka kokosowa to:

  • mąka bezglutenowa,

  • mąka mająca niski indeks glikemiczny,

  • mąka zawierająca niewielką ilość łatwo przyswajalnych węglowodanów,

może być z powodzeniem stosowana jako element zdrowej, zbilansowanej diety, stosowanej przez osoby zmagające się z celiakią, jak i będące diabetykami czy przebywające na diecie odchudzającej.

Mąka kokosowa ma świetne wartości odżywcze - w 100g znajdują się m.in.:

  • około 433 kalorie,

  • około 20g białka - dzięki czemu to doskonały produkt dla sportowców oraz dzieci i młodzieży w fazie wzrostu,

  • około 40 g błonnika - powodującego uczucie sytości, a także regulującego poziom cholesterolu i wspomagającego oczyszczanie organizm z toksyn.

Dodatkowo, w skład mąki kokosowej wchodzą także wysokiej jakości tłuszcze, o działaniu antybakteryjnym czy przeciwwirusowym, wspierające spalanie tkanki tłuszczowej.

Jak ją wykorzystać, czyli zastosowanie mąki kokosowej

Mąką kokosowa znajduje zastosowanie w kuchni - można ją dodać niemal do każdej potrawy. Choć ma wyczuwalny, kokosowy smak, nie jest on słodki, dzięki czemu produkt sprawdzi się zarówno do ciast, jak i dań wytrawnych. Można ją zatem uwzględniać w wielu przepisach, zastępując nią inną mąkę lub mieszając różne rodzaje.

A zatem, sięgnij po mąkę kokosową, kiedy przygotowujesz:

  • naleśniki,

  • ciasto,

  • chleb,

  • spód do pizzy

  • panierkę,

  • zupy (do zagęszczania).

Niezależnie od tego, do czego wykorzystujesz mąkę kokosową pamiętaj, że chłonie ona więcej wody niż inne mąki - warto zatem dodać więcej składników mokrych, niż podaje przepis, a także mocno zagęszcza przygotowywane masy czy sosy.

Mąka kokosowa, ze względu na swoje właściwości, szerokie zastosowanie oraz dobrą cenę, cieszy się pozytywnymi opiniami. Wybierz produkt, przygotuj naleśniki lub upiecz chleb i przekonaj się, jak sprawdzi się w Twojej kuchni!

Więcej wpisów

Komentarze (0)

Brak komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszą komentującą osobą!

Zostaw komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją