Nawigacja

Ostatnie posty

Ostatnie komentarze

Posted in : "2015 - Lipiec"

 • Makaron – wszystko, co powinniście wiedzieć o tym produkcie
  Makaron – wszystko, co powinniście wiedzieć o tym produkcie
  2239 Wyświetleń Lubi to

  Pierwsze skojarzenie do makaronu? Oczywiście Włochy. Przecież właśnie ten kraj uznawany jest za jego ojczyznę. Istnieją nawet osoby, które twierdzą, że poza Włochami dobrego makaronu nie zjemy. A jednak. Na rynku dostępnych jest tyle rodzajów tego przysmaku (ponoć ponad 600), że z tą tezą można, a nawet trzeba polemizować….

  czytaj dalej
 • Kasztany jadalne – przepis na zdrowie
  Kasztany jadalne – przepis na zdrowie
  2615 Wyświetleń Lubi to

  Kasztany jadalne to w naszym kraju przysmak nadal egzotyczny i wielu osobom praktycznie nieznany. Szkoda. Zawierają one przecież wiele potrzebnych nam składników odżywczych i witamin – 100 g kasztanów zawiera tyle witaminy C, co cytryna. Dlaczego warto włączyć kasztany do codziennej diety i w jakiej formie je spożywać? Zobaczmy!

  czytaj dalej
 • Cztery łatwe przepisy z wykorzystaniem nasion Chia
  Cztery łatwe przepisy z wykorzystaniem nasion Chia
  4298 Wyświetleń Lubi to

  Nasiona chia, po polsku zwane szałwią hiszpańską, to południowoamerykański odpowiednik naszego siemienia lnianego. Chia, podobnie jak siemię, ma zdolność żelowania płynów - suche ziarna wystarczy zalać mlekiem, wodą lub sokiem, porządnie wymieszać i odstawić na kilka godzin do lodówki. W tym czasie płyn zmieni się w galaretkę.

  czytaj dalej
 • Guarana – jej właściwości i historia
  Guarana – jej właściwości i historia
  2548 Wyświetleń Lubi to

  Guarana, to tak naprawdę potoczna i skrótowa nazwa dla rośliny Paulinia Guarana. To roślina pochodząca z Amazonii. O jej niezwykłych właściwościach wiedzieli już Indianie, na długo przed tym, jak roślina trafiła na Stary Kontynent. Dla Europy odkrył ją w XVII wieku niemiecki botanik Paullini. Wtedy zaczęła się jej kariera…

  czytaj dalej
 • Tahini – niezwykle zdrowa i aromatyczna pasta o szerokim zastosowaniu
  Tahini – niezwykle zdrowa i aromatyczna pasta o szerokim zastosowaniu
  3624 Wyświetleń Lubi to

  Tahini, to nic innego, jak pasta wykonana z prażonych nasion sezamu. Jest niezwykle zdrowa i co najważniejsze smaczna, a jej oryginalny aromat, bez wątpienia, wzbogaci każdą potrawę. Pasta tahini, jest bazą wielu dań i odznacza się wieloma prozdrowotnymi właściwościami. Jakimi? Sprawdźmy!

  czytaj dalej
Showing 1 to 5 of 5 (1 Page)