Nawigacja

Ostatnie posty

Ostatnie komentarze

Posted in : "2015 - Maj"

 • Co stosować zamiast cukru?
  Co stosować zamiast cukru?
  2683 Wyświetleń Lubi to

  Wszyscy teoretycznie wiemy o udowodnionej szkodliwości cukru. W praktyce okazuje się, że często przekraczamy zalecaną przez dietetyków jego dzienną dawkę. Winne są nie tylko nasze nawyki żywieniowe, ale również fakt, że cukier ze względu na swoje właściwości konserwujące jest dodawany do wielu innych produktów, o czym nawet często nie wiemy. W trosce o własne zdrowie dobrze jest więc zastąpić biały cukier, jego zdrowszymi i mniej kalorycznymi odp

  czytaj dalej
 • Suszone owoce - czy to rzeczywiście zdrowa przekąska?
  Suszone owoce - czy to rzeczywiście zdrowa przekąska?
  3470 Wyświetleń Lubi to

  Biorąc po uwagę, jaki wybór suszonych owoców mamy obecnie na sklepowych półkach, trudno sobie wyobrazić, że jeszcze kilka lat temu suszone owoce były obecne na naszych stołach w przeważającej większości zimą i to w postaci suszu do wigilijnego kompotu. Dzisiaj jemy je przez cały rok. Mówi się, że suszone owoce to świetna, zdrowa przekąska i urozmaicenie w codziennej diecie. Czy rzeczywiście?

  czytaj dalej
 • Zioło młodości: czystek
  Zioło młodości: czystek
  3868 Wyświetleń Lubi to

  Czystek to ziele, które od niedawna stało się prawdziwym hitem sklepów ekologicznych i zielarni. Jego dobroczynne właściwości są znane już od ponad 2 tys. lat. Wzmianki o czystku pojawiają się m.in. w traktacie słynnej uzdrowicielki św. Hildegardy, która zajmowała się ziołolecznictwem. Skąd wzięła się popularność tej rośliny i dlaczego warto jej się bliżej przyjrzeć?

  czytaj dalej
Showing 1 to 3 of 3 (1 Page)