Nawigacja

Ostatnie posty

Ostatnie komentarze

Posted in : "2015 - Październk"

 • Zdrowa kasza… Czyli wszystko, co powinniście wiedzieć o tym produkcie
  Zdrowa kasza… Czyli wszystko, co powinniście wiedzieć o tym produkcie
  2404 Wyświetleń Lubi to

  Kasza jest produktem od lat goszczącym na naszych stołach. Jeszcze jakiś czas temu cieszyła się umiarkowaną popularnością – nie była najchętniej wybieranym dodatkiem w ciężkiej kuchni polskiej – oczywiście poza jęczmienną i gryczaną. A szkoda. Obecnie na rynku mamy wiele gatunków kasz i od pewnego czasu odkrywamy ten produkt na nowo. Przecież to sposób na lekkie i smaczne potrawy. Warto je włączyć do swojej codziennej diety, jeśli zależy nam na p

  czytaj dalej
 • Ziarno niedoceniane: sezam
  Ziarno niedoceniane: sezam
  2843 Wyświetleń Lubi to

  Sezam to jedna z najstarszych roślin oleistych na świecie. W Polsce pojawił się w czasach sarmackich, czyli znacznie wcześniej niż popularna czekolada. Mimo tak długiej obecności na naszych stołach, korzystny wpływ nasion sezamu na nasze zdrowie jest zdecydowanie niedoceniany. Sprawdźmy, jakie właściwości kryje w sobie ta roślina i jak można ją wykorzystać.

  czytaj dalej
 • Zdrowe przekąski – 5 pomysłów na zdrowe podjadanie
  Zdrowe przekąski – 5 pomysłów na zdrowe podjadanie
  2302 Wyświetleń Lubi to

  Co zjeść w tak zwanym międzyczasie, gdy do obiadu lub kolacji zostało jeszcze trochę czasu? Z takim pytaniem zmaga się każdego dnia wiele osób pracujących, czy uczących się. Gdy żołądek uporczywie domaga się jedzenia, łatwo ulec pokusie sięgnięcia po batonik, czy przypadkowy fast food. A przecież można postawić na zdrowe przekąski…

  czytaj dalej
 • Ciasto wegańskie - 2 przepisy, które zawsze się udają!
  Ciasto wegańskie - 2 przepisy, które zawsze się udają!
  3065 Wyświetleń Lubi to

  Większość osób myśli, że weganie, którzy rezygnują z mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego maja bardzo ubogą dietę. Nic bardziej mylnego. Weganie maja bardzo zróżnicowaną dietę, niezwykle zdrową i najczęściej zaskakującą swoimi rozwiązaniami – szczególnie osoby, którym obcy jest ich styl życia. Oto dwa dowody na to.

  czytaj dalej
 • Jak stosować olej kokosowy - 3 najlepsze przepisy z jego wykorzystaniem
  Jak stosować olej kokosowy - 3 najlepsze przepisy z jego wykorzystaniem
  3693 Wyświetleń Lubi to

  Olej kokosowy – o czym pisaliśmy już wielokrotnie – to nie wymyślony produkt marketingowy, tylko składnik, który rzeczywiście świetnie sprawdza się w kuchni. Tłuszcz w kokosa powstaje z twardego miąższu zwanego bielmem. Ma formę płynnego oleju o kokosowym zapachu. Rafinowanie sprawia, że przybiera twardą, bezzapachową formę białego tłuszczu, który wspaniale nadaje się do smażenia.

  czytaj dalej
 • 3 najlepsze przepisy z użyciem agar agar
  3 najlepsze przepisy z użyciem agar agar
  7734 Wyświetleń Lubi to

  Coraz więcej osób szuka alternatyw do tradycyjnych „środków wiążących”. Weganie poszukują nie odpowiednika klasycznej żelatyny, który mogliby z powodzeniem włączyć do swojej diety. Propozycją dla nich jest agar agar, produkowana z glonów morskich „żelatyna”, która ma naprawdę wiele zastosowań. Oto 3 najlepsze przepisy z jego wykorzystaniem.

  czytaj dalej
 • Jak zrobić naleśniki idealne?
  Jak zrobić naleśniki idealne?
  3747 Wyświetleń Lubi to

  Naleśniki to danie znane niemal pod każdą szerokością geograficzną. Skąd pochodzą? Ojcami naleśników czują się Włosi, a za kolebkę tego przysmaku uznają Florencję, skąd przywiozła je do Francji Katarzyna Medycejska, gdy poślubiła francuskiego króla. Prawda jest jednak taka, że niemal każdy kraj ma swoją wersję naleśników na słodko lub wytrawnie. Spór o ich ochodzenie trudno zatem rozstrzygnąć.

  czytaj dalej
 • Jak zrobić pizzę wegańską?
  Jak zrobić pizzę wegańską?
  2844 Wyświetleń Lubi to

  Nie ma osoby, która by nie lubiła pizzy. Ta potrawa skutecznie podbiła serca Polaków w każdym wieku. Domowa, świeża pizza nie ma sobie równych – o tym wie każdy jej amator. Również weganin, który ze swojej diety wyeliminował produkty mleczne, jajka, mięso, ryby. Czy taka osoba może cieszyć się aromatyczną i pełną składników pizzą? Oczywiście! Podpowiadamy, jak taką zrobić.

  czytaj dalej
Showing 1 to 8 of 8 (1 Page)