Nawigacja

Ostatnie posty

Ostatnie komentarze

Posted in : "2018 - Styczeń"

 • Roślinne źródła białka
  Roślinne źródła białka
  1614 Wyświetleń Lubi to

  Jeżeli nie jecie tylko mięsa i ryb, a inne produkty zwierzęce są akceptowalne - dobrym źródłem białka o pełnym aminogramie będą jajka oraz produkty pochodzenia mlecznego. Schody zaczynają się w momencie, gdy białko jest jedynie pochodzenia roślinnego. Tu najlepiej sprawdzą się rośliny strączkowe: soczewica, ciecierzyca, soja, groch, fasolka.

  czytaj dalej
 • Białko - najlepsze źródła
  Białko - najlepsze źródła
  1479 Wyświetleń Lubi to

  Były już węglowodany, były tłuszcze, czas na białko i jego najlepsze źródła w pożywieniu. Białko jest tym makroskładnikiem, który jest nam potrzebny w mniejszym stopniu do celów energetycznych, a w większym na potrzeby budulcowe: stanowi zasadniczy element budowy wszystkich tkanek, a także licznych biologicznie czynnych związków w organiźmie (np. niektórych hormonów, transporterów).

  czytaj dalej
 • Czy każdy powinien eliminować gluten?
  Czy każdy powinien eliminować gluten?
  1513 Wyświetleń Lubi to

  W zeszłym tygodniu było kilka słów o źródłach węglowodanów w diecie, a przy tej okazji często pojawiają się pytania i wątpliwości w kwestii glutenu. Jak to jest i czy każdy powinien go eliminować przeczytacie w dzisiejszym tekście.

  czytaj dalej
 • Aktywność w ciągu dnia
  Aktywność w ciągu dnia
  1325 Wyświetleń Lubi to

  Co prawda, nasz środowy cykl miał dotyczyć zdrowego odżywiania, ale zanim przejdziemy do kwestii związanych typowo z jedzeniem, jest jeszcze jeden aspekt naszego życia, który trzeba poruszyć mówiąc o „programowaniu” zdrowia, a jest nim aktywność fizyczna. Kwestia, podobnie jak te, dotyczące nawadniania i snu, wydawać mogłaby się dość błaha i oczywista, jednak często to właśnie z tymi punktami macie więcej trudności niż z wprowadzaniem nawyków żyw

  czytaj dalej
 • Najlepsze źródła węglowodanów
  Najlepsze źródła węglowodanów
  1729 Wyświetleń Lubi to

  Na pierwszy ogień, chcielibyśmy Wam przybliżyć najlepsze źródła węglowodanów, które są podstawą diety w większości przypadków.

  czytaj dalej
 • Jak zapewnić sobie zdrowy regeneracyjny sen?
  Jak zapewnić sobie zdrowy regeneracyjny sen?
  1313 Wyświetleń Lubi to

  Nawet najlepsza dieta nie zapewni nam długiego i szczęśliwego życia, jeżeli zaniedbamy ten aspekt naszego życia. Podczas snu zachodzą intensywne procesy regeneracyjne w naszym organizmie – najintensywniej między godziną 23:00, a 1:00-2:00 w nocy, dlatego oprócz samej długości snu, ważna jest też pora, kiedy się kładziemy.

  czytaj dalej
 • Jak się nawodnić?
  Jak się nawodnić?
  1527 Wyświetleń Lubi to

  W pierwszym odcinku naszego środowego cyklu przybliżymy nieco temat wody i odpowiedniego nawodnienia, ponieważ jest to substancja niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nasz organizm składa się z wody w ok. 85%:

  czytaj dalej
Showing 1 to 7 of 7 (1 Page)