Nawigacja

Ostatnie posty

Ostatnie komentarze

Posted in : "2016 - Styczeń"

 • Miechunka – dlaczego warto ją jeść?
  Miechunka – dlaczego warto ją jeść?
  15280 Wyświetleń Lubi to

  Miechunka jadalna występuje pod różnymi nazwami. Ponieważ pierwotnie pochodzi z Peru nazywana jest często jagodą peruwiańską, ale znana jest również jako wiśnia peruwiańska czy rodzynek brazylijski. Równie interesujące, co nazwy miechunki i jej pochodzenie, są właściwości tej rośliny. Sprawdźmy więc, dlaczego warto ją jeść.

  czytaj dalej
 • Ghee - czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o maśle klarowanym
  Ghee - czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o maśle klarowanym
  3611 Wyświetleń Lubi to

  Ghee to pojęcie pochodzące z kuchni indyjskiej i oznacza klarowane masło. Ajurweda przypisuje mu cały szereg pozytywnych właściwości, które są korzystne dla zdrowia. W naszym kręgu kulturowym jest bardziej znane głównie ze względu na swoje walory kulinarne, ale najwyższy czas to zmienić. Oto dlaczego warto zainteresować się ghee.

  czytaj dalej
 • Co to jest matcha?
  Co to jest matcha?
  3660 Wyświetleń Lubi to

  Choć wygląda niepozornie, jest prawdziwą skarbnicą natury. Sproszkowana, zielona herbata, bo to o niej mowa, wyróżnia się niecodziennym smakiem i ma mieć rewelacyjny wpływ na zdrowie. Do jej przygotowania wykorzystuje się liście pozyskiwane w sposób, który znacznie różni się od zbiorów tradycyjnej herbaty. Sprawdźmy, ile w tym prawdy i czy warto się z tym rodzajem herbaty bliżej zaprzyjaźnić.

  czytaj dalej
Showing 1 to 3 of 3 (1 Page)