DailyVlog

Posted by
Od 1 marca 2018 jestem na diecie KUŁAGA SYNERGY. Codziennie o 8 rano wrzucam filmik z dnia poprzedniego z tym co jadłem.
Jeżeli nie jecie tylko mięsa i ryb, a inne produkty zwierzęce są akceptowalne - dobrym źródłem białka o pełnym aminogramie będą jajka oraz produkty pochodzenia mlecznego. Schody zaczynają się w momencie, gdy białko jest jedynie pochodzenia roślinnego. Tu najlepiej sprawdzą się rośliny strączkowe: soczewica, ciecierzyca, soja, groch, fasolka.
Były już węglowodany, były tłuszcze, czas na białko i jego najlepsze źródła w pożywieniu. Białko jest tym makroskładnikiem, który jest nam potrzebny w mniejszym stopniu do celów energetycznych, a w większym na potrzeby budulcowe: stanowi zasadniczy element budowy wszystkich tkanek, a także licznych biologicznie czynnych związków w organiźmie (np. niektórych hormonów, transporterów).
W zeszłym tygodniu było kilka słów o źródłach węglowodanów w diecie, a przy tej okazji często pojawiają się pytania i wątpliwości w kwestii glutenu. Jak to jest i czy każdy powinien go eliminować przeczytacie w dzisiejszym tekście.
Co prawda, nasz środowy cykl miał dotyczyć zdrowego odżywiania, ale zanim przejdziemy do kwestii związanych typowo z jedzeniem, jest jeszcze jeden aspekt naszego życia, który trzeba poruszyć mówiąc o „programowaniu” zdrowia, a jest nim aktywność fizyczna. Kwestia, podobnie jak te, dotyczące nawadniania i snu, wydawać mogłaby się dość błaha i oczywista, jednak często to właśnie z tymi punktami macie więcej trudności niż z wprowadzaniem nawyków żyw
Showing 1 to 5 of 95 (1 Pages)