Spirulina


Spirulina BIO hawajska

W naszym eko sklepie internetowym klienci znajdą spirulinę hawajską, w proszku oraz w tabletkach. Każda z tych postaci jest całkowicie naturalna i zapewnia bogactwo składników odżywczych, w tym witamin i minerałów, które sprzyjają oczyszczaniu organizmu i kontroli wagi. Spirulina to zdrowie na wyciągnięcie ręki, w dodatku dostępne w korzystnej cenie. Potwierdzają to opinie wielu osób, które wprowadziły ten składnik do swojej codziennej diety.

Co to jest spirulina?

Spirulina hawajska to niebiesko-zielona mikro alga należąca do gromady sinic. Według badań naukowych, zamieszkuje ziemię już od blisko 3,5 miliarda lat. Występuje nie tylko w słonej wodzie morskiej, ale też w słodko i słonowodnych jeziorach, w jeziorach tropikalnych, a nawet w ciepłych źródłach. Od najdawniejszych czasów spożywana przez mieszkańców Azji i Ameryki Południowej.

Spirulina zaliczana jest do grupy produktów superfoods

Ze względu na swój niepowtarzalny skład, spirulina uznawana jest za jeden z najwartościowszych naturalnych pokarmów. Dlaczego warto regularnie spożywać bio spirulinę? Spirulina naturalnie oczyszcza organizm. Wspomaga pracę przewodu pokarmowego, korzystnie wpływając na odchudzanie. Potwierdzają to liczne badania naukowe. Jako producent, gwarantujemy najwyższą jakość produktu.

W jaki sposób najlepiej spożywać spirulinę?

Spirulinę w tabletkach należy przyjmować doustnie, należy jednak pamiętać, aby obficie popić ją wodą. Dzienna dawka spiruliny to 4 gramy (tj. 10 tabletek). Najlepiej spożywać 30 minut przed posiłkiem. W celu lepszego przyswojenia substancji zawartych w spirulinie, w ciągu 30 minut od jej zażycia powinno się unikać alkoholu, kawy oraz słodkich napojów, w tym soków owocowych. Sprawdzony przepis na koktajl ze spiruliną w proszku: 2 banany, 1 jabłko, 2 szklanki wody mineralnej niegazowanej, 1 łyżka spiruliny (w proszku).

Wszystkie składniki dokładnie zmiksować i gotowe. Oczywiście wymienione owoce możemy zastąpić innymi, według uznania. Dodatkowo spirulinę można stosować jako składnik maseczek do twarzy, włosów, a także jako dodatek do domowych peelingów z kawy mielonej, oleju kokosowego i soli gruboziarnistej.

Sprawdź również:

Produkt dodany do ulubionych

Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia interakcji pomiędzy użytkownikiem i serwisem oraz funkcjonowania usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.