BIO Imbir - Mielony - Ekologiczny - 50g - EKOGRAM ZIELONKI Zobacz większe

BIO Imbir - Mielony - Ekologiczny - 50g

12,99 zł

Więcej informacji

Kilka zdań na temat imbiru

Nie ma domu w Azji, w którym nie stosowano by imbiru. W naszych sklepach sprzedawany jest najczęściej pod nieprawidłową nazwą jako korzeń imbiru. Tymczasem brązowawe „korzenie” są kłączami, czyli podziemnymi, spichrzowymi łodygami. Imbir ma również bardzo atrakcyjne, wrzosowo-żółte kwiaty – możesz się o tym przekonać, jeśli zasadzisz kawałek kłącza w doniczce lub w ogrodzie. Pamiętaj tylko, że to roślina ciepłolubna i w gruncie u nas nie przezimuje. Do celów kulinarnych i kosmetycznych wykorzystywany jest tylko imbir lekarski, ale istnieje wiele innych gatunków tej rośliny, które znajdowały dawniej różne zastosowanie, m.in. w myślistwie do zatruwania grotów strzał.

Dlaczego warto stosować ekologiczny imbir?

Imbir dostępny w naszym sklepie rośnie na czystych terenach i w uprawach certyfikowanych. Wolny od zanieczyszczeń spowodowanych sztucznym, intensywnym nawożeniem, zachowuje cenne właściwości, dzięki którym pomaga małym i dużym – podnosząc odporność i likwidując objawy osłabienia sił obronnych organizmu, m.in. takie, jak zapchany nos i chrypka. Po herbatkę imbirową powinny sięgać panie w ciąży, które bardzo intensywnie reagują na zapachy i smaki potraw, oraz osoby mające czkawkę. Warto ją popijać, kiedy odczuwamy skutki zjedzenia nieświeżego pokarmu i mieć w termosie, gdy wybieramy się w podróż, a rewelacje żołądkowe spowodowane kołysaniem podczas jazdy to nasza zmora. Imbir ma świetne działanie rozgrzewające, dlatego jest ratunkiem dla zmarzluchów.

Jak wykorzystać ekologiczny imbir?

Z ekologicznego imbiru można przygotować napar. Taką herbatkę warto doprawić cytryną i miodem. Można ją serwować na gorąco lub na zimno. Imbir to świetny dodatek do grzańca opartego na winie lub piwie. Można nim aromatyzować również inne alkohole i podawać na zimno. Startymi lub sproszkowanymi kłączami przyprawia się zupy, sałatki i mięsa. Jeśli masz zimne stopy i dłonie, przygotuj kąpiel z naparem z imbiru.

Informacje o produkcie

Producent: EKOGRAM ZIELONKI
Składniki:

100% BIO Imbir mielony korzeń

Kraj pochodzenia:

Indie

Dostępne gramatury:

50g

Certyfikaty:

Produkt pochodzący z upraw ekologicznych, objęty certyfikatem: PL-EKO-03.

Alergeny: Produkt może zawierać śladowe ilości glutenu, orzechów ziemnych i innych orzechów, sezamu, soi oraz mleka, ze względu na konfekcjonowanie w zakładzie, gdzie pakowane są produkty zawierające wspomniane alergeny.
Termin przydatności: Wszystkie produkty pochodzą z regularnych dostaw.

Opinie

Bądź pierwszym, który napisze opinię !

Inne produkty w tej samej kategorii: 30

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Opinie klientów i komentarze

Nikt jeszcze nie dodał opinii
w tym języku

Oceń / dodaj opinię