BIO Pieprz Czarny - Mielony - 50g - Ekologiczny  - EKOGRAM ZIELONKI Zobacz większe

BIO Pieprz Czarny - Mielony - 50g - Ekologiczny

Oczekiwanie na dostawę

14,99 zł

Więcej informacji

Garść ciekawostek o pieprzu czarnym

Pieprz czarny dostarcza nasion, tak zwanych pestkowców, które są jak kameleony: najpierw zielone, potem żółtawo-czerwone, następnie czarne, a na końcu – białe. Człowiek zachwycił się pieprzem kilka tysięcy lat temu, a już ponad 1000 lat przed naszą erą powstały pierwsze plantacje tej rośliny – w Indiach. Niegdyś nasiona pieprzu były na wagę złota i same stanowiły walutę wymienną. Tak było przez setki lat – jeszcze w średniowieczu stać na nie było tylko królów i magnatów posiadających dobrze zaopatrzone skarbce. Obecnie to jedna z tańszych przypraw, ale smak ziarenek nadal jest na wagę złota.

Dlaczego warto sięgać po ekologiczny czarny pieprz mielony?

Ekologiczny pieprz czarny mielony znakomicie oczyszcza drogi oddechowe – to jeden z podstawowych i najbardziej skutecznych składników tabaki. Wystarczy jeden niewielki wdech, a nawet najbardziej zapchany nos stanie się drożny. Korzyścią dodatkową z tak skutecznej wentylacji dróg oddechowych są: lepsze dotlenienie mózgu, sprawniejsza koncentracja i jasność myśli.

Jak wykorzystać ekologiczny mielony czarny pieprz?

Najlepiej posypywać nim potrawę pod koniec gotowania i tuż przed podaniem sałatki czy zapiekanki. Wtedy nie straci się charakterystycznej ostrości przyprawy, która tak miło łaskocze w nosie. Dodaj pieprz mielony do koktajlu warzywnego czy soku pomidorowego – napój nabierze głębokiego, pełnego smaku. A jeśli koty podchodzą pod próg i znaczą teren swoim ostrym zapachem, rozsyp nieco ekologicznego mielonego pieprzu czarnego tam, skąd chcesz, aby zwierzęta odeszły. Kiedy raz powąchają pieprznej tabaki, zapamiętają miejsce, w którym nie są mile widziane.

Informacje o produkcie

Producent: EKOGRAM ZIELONKI
Składniki:

100% BIO Pieprz czarny (mielony)

Kraj pochodzenia:

Sri Lanka

Dostępne gramatury:

50g

Certyfikaty:

Produkt pochodzący z upraw ekologicznych, objęty certyfikatem: PL-EKO-03.

Alergeny: Produkt może zawierać śladowe ilości glutenu, orzechów ziemnych i innych orzechów, sezamu, soi oraz mleka, ze względu na konfekcjonowanie w zakładzie, gdzie pakowane są produkty zawierające wspomniane alergeny.
Termin przydatności: Wszystkie produkty pochodzą z regularnych dostaw.

Opinie

Bądź pierwszym, który napisze opinię !

Inne produkty w tej samej kategorii: 30

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Opinie klientów i komentarze

Nikt jeszcze nie dodał opinii
w tym języku

Oceń / dodaj opinię